Ogłoszenia parafialne

 

Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2023 roku

 

 1. W naszych modlitwach pamiętajmy o papieżu Franciszku w rocznicę inauguracji pontyfikatu, a także o Bp. Józefie w dniu imienin.
 2. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Droga krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży, o 17.45 dla dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kurs przedmałżeński odbywa się w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 w salce parafialnej naprzeciw kościoła .
 3. W dzisiejszą Niedziele o godz. 15.00 Msza na cmentarzu w int. Apostolsta Dobrej Śmierci. Zapraszamy.
 4. Wspólnota modlitewna św. O. Pio zaprasza na uwielbienie i Msze św. 23 marca tj. w czwartek o godz. 17.30
 5. W sobotę 25 marca będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Na każdej Mszy św. odmówimy modlitwy związane z Duchową Adopcją Dziecka poczętego. Wspominamy w modlitwie rocznicę utworzenia Diecezji Toruńskiej , Bp seniora Andrzeja Suskiego – pierwszego Bp Diecezji. Po komunii św. Odspiewamy Ciebie Boga Wysławiamy.
 6. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 26 do 29 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Stanisław Adamiak rektor wraz z klerykami z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.   Msze święte z nauką dla dorosłych o 6.30 i 18.00; natomiast dla dzieci i młodzieży w wyznaczonych godzinach, o których zostały poinformowane w swoich szkołach. Zadbajmy o nasz rozwój duchowy i naszych dzieci.
 7. W sobotę 1 kwietnia Spowiedź Parafialna w naszej parafii od godz. 8.00 do godz.18.00 księża z dekanatu będą posługiwali przez cały dzień. Skorzystajmy z tego daru Łaski Miłosierdzia aby przygotować się na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Księża wikariusze nawiedzą od 9.00 chorych których można zgłaszać do biura parafialnego.
 8. Kino harmonia zaprasza na piękny film OPIEKUN, który będzie wyświetlany 19 marca w dzień św. Józefa o godz. 17.50 i 21 marca o godz. 19.30. Zachęcamy do obejrzenia tego wartościowego filmu.
 9. Przed kościołem u Pana Kościelnego można nabyć świece na stół Wielkanocny w cenie w cenie 10 i 15 zł.
 10. Chór parafialny św. Cecylii i chór miejski Cantamus zapraszają głosy męskie do śpiewania w chórze .
 11. Za tydzień po Mszy św. o 13.00 oprowadzanie po Bazylice Nowomiejskiej. Zapraszamy
 12. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Urszuli Antoszewskiej, rodzinie, przyjaciołom, znajomym, delegacjom, pani dr Aleksandrze Dembowskiej – Niścigorskiej, dr Sylwii Urbańskiej, personelowi medycznemu w NML, dr Jolancie Szulc, pracownikom przychodni Eskulap, zakładowi pogrzebowemu; za słowa otuchy i wsparcia, składa córka i syn z rodzinami.
 13. Wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal, okazali wiele serca i życzliwości oraz uczestniczyli we mszy św. i ceremonii pogrzebowej śp. Jana Kochalskiego, rodzinie, przyjaciołom, ks. Danielowi, sąsiadom, znajomym, delegacjom za okazaną pomoc i współczucie; serdeczne „Bóg zapłać” składa żona oraz dzieci z rodzinami.
 14. W następna niedzielę 26.03 o godzinie 16.00 w kościele N.M.P w Iławie odbędzie się Misterium Męki Pańskiej . Organizatorzy serdecznie zapraszają
 15. Parafia pw. Niepokalanego poczęcia N.M.P w Iławie organizuje V Ekstremalna Drogę Krzyżową w dniu 24 marca ( piątek) Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 20.00 w Kościele, następnie będzie przebiegać przez Diarny, Dół, Ławice, Mały Bór, Rodzone, Radomno, Nowy Ostrów, Katarzynki, Iława ( Biały Kościół). Długość Trasy 40 km. Przewidywany czas przejścia trasy ok 8-10 godz. Zapraszamy.
 16. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. Klucz do zrozumienia tajemnicy życia, Praca misjonarza wymaga cierpliwości, Anioł z Auschwitz

 

Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12 marca 2023 roku

 

 1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Droga krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży, o 17.45 dla dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kurs przedmałżeński odbywa się w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 w salce parafialnej naprzeciw kościoła .
 2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 13.00 w naszej bazylice zostaną udzielone przez Ks. Bp. Józefa Szamockiego posługi lektoratu i akolitatu klerykom z Wyższego Seminarium Duchownego z Torunia. Posługę akolitatu przyjmą Paweł Lange i Mateusz Marchlewski. Polecajmy wszystkich kleryków opiece MB Łąkowskiej.
 3. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 26 do 29 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Stanisław Adamiak rektor wraz z klerykami z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.   
 4. 18 marca tj. sobota ministranci udają się na zjazd służby liturgicznej do Chełmży z ks. Michałem.
 5. Serdeczne podziękowanie za udział w uroczystości pogrzebowej śp. Lidii Suszyńskiej, rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom, delegacjom oraz Pani dr Dembowskiej – Niścigorskiej i personelowi szpitala w N.M.L
 6. Kino harmonia zaprasza na piękny film OPIEKUN, który będzie wyświetlany 19 marca w dzień św. Józefa o godz. 17.50 i 21 marca o godz. 19.30. Zachęcamy do obejrzenia tego wartościowego filmu.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Św. w Środę 15 marca po wieczornej mszy św. Obecność jednego rodzica obowiązkowa.
 8.  Za dzisiejszą kolektę na prace remontowe i konserwatorskie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Przed kościołem u Pana Kościelnego można nabyć świece na stół Wielkanocny w cenie 10 i 15 zł
 10. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in.

Co oznacza post ścisły?, Małżeństwo z ateistą, Massa i Meriba po hebrajsku to?.  Na ołtarzach bocznych Wiara, patriotyzm i Sztuka

        Zapowiedzi przedślubne

05.03.-12.03.2023 r.

Pan Bartłomiej Psiuk, kawaler

N.M.L, ul Jagiellońska 3b/20

Pani Natalia Ponicka, panna

N.M.L, ul Jagiellońska 3b/20

12.03. -19.03.2023 r.

Pan Piotr Groszkowski, kawaler

N.M.L, ul. Okólna 23/2

Pani Agnieszka Gryza, panna

Pacółtowo, ul. Łąkowa 30

***

Pan Dawid Wiechowski, kawaler

N.M.L, ul. Korczaka 2a/11

Pani Sylwia Szczawińska, panna

N.M.L, ul. Korczaka 2a/11

 

  

 

Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

05 marca 2023 roku

 

 1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Droga krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży, o 17.45 dla dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kurs przedmałżeński odbywa się w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00                w salce parafialnej naprzeciw kościoła .
 2. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania w dzisiejszą niedzielę po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00.
 3. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. mamy możliwość złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla Ukrainy . Bóg zapłać za ofiary
 4. W następną niedzielę 12 marca o godz. 13.00 w naszej bazylice zostaną udzielone przez Ks. Bp. Józefa Szamockiego posługi lektoratu i akolitatu klerykom z Wyższego Seminarium Duchownego z Torunia. Posługę akolitatu przyjmą Paweł Lange i Mateusz Marchlewski. Polecajmy wszystkich kleryków opiece MB Łąkowskiej.
 5. Komitet rozbudowy szpitala w NML zwraca się z uprzejmą prośbą o możliwość przekazania 1,5 % podatku PIT za 2022 r, na wyposażenie szpitala powiatowego w NML .
 6. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej – do Izraela i Jordanii. Termin: od 8 do 18 listopada tego roku. Przewodnik: biblista, ks. Michał Kossowski, u którego można się zapisywać.
 7. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Lucyny Umińskiej wszystkim uczestnikom uroczystości, za modlitwę, Komunię św. i szczere serce składają mama z siostrą.
 8. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in.

     Pierwszy grzech, Nie pozwalajmy zabijać życia, Wielki post w rodzinie.

 1. Na ołtarzach bocznych znajdziemy Wiarę, patriotyzm i sztukę, Miesięcznik, w którym przeczytamy ciekawy artykuł prof. Nalaskowskiego o Uniwersytecie.

   

  Zapowiedzi przedślubne

   

  26.02 – 05.03.2023 r.

  Pan Patryk Grzegorz Burkiewicz, kawaler

  N.M.L ul Kasztanowa 27a

  Pani Karolina, Agata Olitkowska, panna

  Kurzętnik, ul. Sienkiewicza 25

  05.03.-12.03.2023 r.

  Pan Bartłomiej Psiuk, kawaler

  N.M.L, ul Jagiellońska 3b/20

  Pani Natalia Ponicka, panna

  N.M.L, ul Jagiellońska 3b/20

  

 

Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 luty 2023 roku

 

 1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Droga krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży, o 17.45 dla dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym  w niedzielę o godz. 15.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kurs przedmałżeński będzie się odbywał w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00  w salce parafialnej w Wincentówce. Rozpoczęcie kursu w dniu dzisiejszym.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca pierwszy czwartek, piątek, sobota. W piątek spowiedź od 16.30. Msze wotywne o godz. 8.00. W sobotę 4 marca od 9.00 księża odwiedzą chorych z posługa sakramentalną. Różaniec Łąkowski po wieczornej Mszy św.
 3. W dzisiejszą niedzielę Słowo Boże o Obliczu Chrystusa głosi do nas ks. Zbigniew z Gdańska. Będzie możliwość nabycia książek i materiałów po każdej Mszy Św.
 4. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania w niedzielę po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Ukrainę .
 6. Rodzina zmarłego Aleksandra Kołakowskiego dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej, a także zakładowi pogrzebowemu za przygotowanie pogrzebu .
 7. Komitet rozbudowy szpitala w NML zwraca się z uprzejmą prośbą o możliwość przekazania 1,5 % podatku PIT za 2022 r, na wyposażenie szpitala powiatowego w NML .
 8. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej – do Izraela i Jordanii. Termin: od 8 do 18 listopada tego roku. Koszt: 2400 zł + 1570 dolarów, płatne w ratach. Przewodnik: biblista, ks. dr Michał Kossowski. Wylot z Warszawy. W programie pielgrzymki: Nazaret, Góra Tabor, Cezarea Filipowa, Jezioro Galilejskie, Jerozolima, Betlejem, Masada, Amman, Góra Nebo i Petra. W cenie: dobre ubezpieczenie zdrowotne, indywidualne nagłośnienie, degustacja wina na Wzgórzach Golan, rajd po czerwonej pustyni w Jordanii, kąpiel w Morzu Martwym, rejs po Jeziorze Galilejskim. Zapisy u ks. Michała, szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in.

Nawyk czynienia dobra, Czy jałmużna jest jedynie ofiarowywaniem darów materialnych?, Drzewo poznania dobra i zła. Na ołtarzach bocznych Dobre Nowiny z wieloma ciekawymi artykułami, jednym z nich piękny artykuł z opisem filmu OPIEKUN. Bóg zapłać za ofiary.

 

Zapowiedzi przedślubne

19.02 – 26.02.2023 r.

Pan Patryk Wiśniewski, kawaler

Brzozie Lubawskie 26

Pani Julia Weronika Wróblewska, panna

Marzęcice, ul. Południowa 3

 

26.02 – 05.03.2023 r.

Pan Patryk Grzegorz Burkiewicz, kawaler

N.M.L ul Kasztanowa 27a

Pani Karolina, Agata Olitkowska, panna

Kurzętnik, ul. Sienkiewicza 25

Ogłoszenia parafialne

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 luty 2023 roku

 

 1. Dnia 22 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Dlatego w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 do Mszy świętej wieczornej, następnie w poniedziałek i we wtorek odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowań do Wielkiego Postu (dawne czterdziestogodzinne nabożeństwo).
 2. W środę popielcową 22 lutego posypanie głów popiołem na każdej Mszy świętej, czyli o 6.30, 8.00, 10.00, 16.00, 17.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje również post ilościowy (trzy posiłki, w tym jeden do syta) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Droga krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek o 17.00 dla dzieci i młodzieży( prosimy rodziców o dopilnowanie udziału w tych nabożeństwach dzieci i młodzież z wszystkich klas – w szczególności dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. jak i bierzmowania) , o 17.45 dla dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Za udział w tych nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rozpoczyna się czas wielkanocnej spowiedzi komunii świętej.
 3. W następną niedzielę 26 lutego Słowo Boże o Obliczu Chrystusa będzie głosił do nas ks. Zbigniew z Gdańska. Będzie możliwość nabycia książek i materiałów po każdej Mszy Św.
 4. W związku z trzęsieniami ziemi w Turcji i Syrii pragniemy włączyć się w ogólnopolską zbiórkę do puszek dla poszkodowanych po każdej z Mszy św. Bóg zapłać za ofiary.
 5. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania w poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00
 6. Kurs przedmałżeński w naszej parafii będzie się odbywał w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 w salce parafialnej w Wincentówce. Zapisujemy się na pierwszym spotkaniu.
 7. Wspólnota modlitewna Ojca Pio zaprasza na uwielbienie i Mszę św. 23 lutego tj. czwartek o godz. 17.30
 8. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w poniedziałek, po mszy św. o 18:00.
 9. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej – do Izraela i Jordanii. Termin: od 8 do 18 listopada tego roku. Koszt: 2400 zł + 1570 dolarów, płatne w ratach. Przewodnik: biblista, ks. dr Michał Kossowski. Wylot z Warszawy. W programie pielgrzymki: Nazaret, Góra Tabor, Cezarea Filipowa, Jezioro Galilejskie, Jerozolima, Betlejem, Masada, Amman, Góra Nebo i Petra. W cenie: dobre ubezpieczenie zdrowotne, indywidualne nagłośnienie, degustacja wina na Wzgórzach Golan, rajd po czerwonej pustyni w Jordanii, kąpiel w Morzu Martwym, rejs po Jeziorze Galilejskim. Zapisy u ks. Michała, szczegóły na plakacie w gablocie.
 • W ramach duszpasterstwa młodzieży oraz powołań serdecznie zapraszamy młodzież męską 16+ na rekolekcje ewangelizacyjne ,,Drogowskaz’’, które odbędą się w dniach 24-26 marca w WSD w Toruniu. Zapisy do 13 marca na adres wicerektor@wsdtorun.pl koszt 50 zł lub pod nr. 535 87 2222
 1. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Toruńskiej zaprasza chętnych na szkolenie dla fotografów i operatorów kamer na kościelnych uroczystościach. Kurs odbędzie się 25 marca 2023 r tj. sobota w godz. od 10.00 – 13.00 w Centrum Dialogu w Toruniu, przy WSD w Toruniu. Zgłoszenia na adres liturgia@gmail.com
 • Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. artykuły: Nie pozwól życiu odejść, Przykazanie miłości nieprzyjaciół, Dlaczego samowystarczalność jest zaprzeczeniem życia duchowego?

  PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI TORUŃSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ 2023r.

   

              W dniach 1 -12 sierpnia 2023 roku odbędzie się Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W jej skład wchodzi 45 Piesza Pielgrzymka z Torunia i 43 Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej. Zachęcamy już teraz do planowania tego czasu i czynnego udziału w pięknych rekolekcjach w drodze

  Grupy pielgrzymkowe i ich przewodnicy:

  Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej

  Kierownik: ks. Bartłomiej Surdykowski

  telefon:531 395489

  e-mail:pielgrzymka.torun@gmail.com

  Parafia: Św. Antoniego

  adres:ul. Św. Antoniego 4, 87-100 Toruń

  45 Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę:

  Grupa Biała – Toruń

  Przewodnik:ks. Paweł Malinowski

  telefon:694 520 215

  e-mail:maliniak818@gmail.com

  parafia:Św. Jakuba Apostoła

  adres: ul. Rynek Nowomiejski 6, 87-100 Toruń

  Grupa Akademicka Żółta – Toruń

  Przewodnik:o. Wiesław MajewskiCSsR

  telefon:691 871 101

  e-mail:wmaje2@wp.pl

  parafia: Św. Józefa                                                  

  adres:ul. św. Józefa 23-25, 87-100 Toruń

  Grupa Niebieska – Toruń

  Przewodnik: o. Maciej Atras

  telefon:518 547 805

  e-mail: atras.maciej@googlemail.com

  parafia: Matki Bożej Częstochowskiej

  adres: ul. Konstytucji 3 Maja 3c

  Grupa Brązowa – Toruń – św. Alberta

  Przewodnik: ks. Adam Machowski

  telefon: 600 394 947

  e-mail: ksadam@op.pl

  parafia: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Otłoczynie

  adres:Szlak Bursztynowy 49, 87-700Aleksandrów Kujawski

  Grupa Pomarańczowa – Grudziądz

  Przewodnik: ks. Mateusz Archita

  telefon:607 895 820

  e-mail: matek26051996@gmail.com

  parafia:Podwyższenia Krzyża Świętego

  adres: ul. Bydgoska 7, 86-300 Grudziądz

  Grupa Zielona – Wąbrzeźno, Jabłonowo Pom.

  Przewodnik: ks. Mateusz Wiśniewski

  telefon: 698 266 465

  e-mail: vision.gdz@gmail.com

  parafia:Św. Anny

  adres: ul. Dąbrowskich 35, 87-220 Radzyń Chełmiński

   

   

   

  43Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej:

  Grupa Nowe Miasto Lubawskie

  Przewodnik:ks. Daniel Milewski

  telefon:604 849 631

  e-mail:daniel-milewski@wp.pl

  parafia:Św. Tomasza Apostoła

  adres: ul. Kościelna 10, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie

  Grupa Działdowo

  Przewodnik: ks. Piotr Śliwiński

  telefon:663386976

  e-mail: piotrsl7@wp.pl

  parafia:Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie

  adres:Pl. Biedrawy 3, 13-200 Działdowo

  Grupa Franciszkańska – Brodnica

  Przewodnik: o. Augustyn Zygmunt

  telefon:885 359 692

  email: pielgrzymka@franciszkanie.net

  parafia: Niepokalanego Poczęcia NMP

  adres: ul. Sądowa 5a, 87-300 Brodnica

  Grupa Lubawa

  Przewodnik: ks. Michał Napierała

  telefon:600 233 109

  e-mail: napierala1974@gmail.com

  parafia: Św. Jakuba Apostoła

  adres: Kazanice 38, 14-229 Rożental

   

  Zapowiedzi przedślubne

  12.02 – 19.02.2023 r.

   

  Pan Wojciech Bieliński, kawaler

  Rybno, parafia pw. N.S.P.J                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

  Pani Marta Wyżlic, panna

  N.M.L, Kamionka, parafia pw. św. Tomasza Ap.

  19.02 – 26.02.2023 r.

  Pan Patryk Wiśniewski, kawaler

  Brzozie Lubawskie 26

  Pani Julia Weronika Wróblewska, panna

  Marzęcice, ul. Południowa 3

   

 

Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

12 luty 2023 roku

 

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek śsw. Cyryla i Metodego patr. Europy,
 2. W niedzielę 19 lutego na Mszy o godz. 11.30 zostaną poświęcone świece i łańcuszki dzieciom do pierwszej Komunii św. Prosimy rodziców o gorliwe uczestnictwo i towarzyszenie swoim dzieciom przykładem i zaangażowaniem w przygotowaniu do pierwszej komunii św.
 3. Msza za śp. Lidię Grabowską w 2 r. śm. w Niedzielę 19 lutego o godz. 7.00
 4. Zbiórka dla ministrantów w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 5. Zachęcamy dziewczynki i chłopców od 4 klasy wzwyż do wstąpienia do Scholii Łąkowskie Nutki , można podejść po Mszy św. więcej informacji u ks. Roberta
 6. Pragniemy założyć trzeci krąg Domowego Kościoła w naszej parafii. Apel do małżeństw, jeśli pragniesz piękniej, głębiej rozwijać wspólnotę małżeńską pomyśl o formacji stałej we wspólnocie. Więcej informacji u Ks. Roberta.
 7. Pani Karolina Zero, dyrygent Chóru św. Cecylii zaprasza panie i mężczyzn do wstąpienia w szeregi ,, śpiewających na Chwałę Bożą’’. Próby w każdy wtorek o godz. 19.00 w salce naprzeciw Kościoła. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.
 8. Już niedługo w naszej parafii w czasie wielkiego postu w każdą niedziele o godz. 16.00 w Wincentówce będzie się odbywał   KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI.
 9. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in.

Cierpienie otwiera nam oczy, Czy cnota milczenia oznacza zwykłe niemówienie, Atak na klauzurę sumienia.

 

Zapowiedzi przedślubne

12.02 – 19.02.2023 r.

 

Pan WojciechBieliński, kawaler

Rybno, parafia pw. N.S.P.J

Pani Marta Wyżlic, panna

N.M.L, Kamionka, parafia pw. św. TomaszaAp.

 

 

Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA ZWYKŁA

05 luty 2023 roku

 

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie Śśw. Męczenników Pawła Miki i Tow. , w piątek św. Scholastyki, w sobotę NMP z Lourdes
 2. W Światowy Dzień Chorego Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego i Szkoła Podstawowa nr. 3 im. Filomatów Nowomiejskich, Parafia  oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na Mszę Świętą z namaszczeniem chorych, w intencji chorych, pracowników służby zdrowia oraz wolontariuszy w dniu 10 lutego o godz. 10.00  do Bazyliki Nowomiejskiej. Po mszy spotkanie dla chorych w Szkole Podstawowej nr. 3 przy ul. Działyńskich 14. Zaprasza Pani Dyrektor
 3. W sobotę 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes dodatkowa Msza św. o godz. 10.00
 4. W sobotę od godz. 9.00 Ks. Michał nawiedzi swoich chorych.
 5. Sprawozdanie z działalności Biblioteki parafialnej im. Ks. Jana Ewertowskiego w roku 2022:

Biblioteka prowadzona jest na zasadzie wolontariatu i czynna jest 4 godziny tygodniowo.   Księgozbiór w minionym roku wzbogacił się o 125 nowych książek. Na koniec roku księgozbiór liczył 4021 pozycji . Struktura zbiorów pozostaje bez zmiany tj. ok 2/3 to książki filozoficzno – religijne, pozostałe powieści i z innych dziedzin. Aktualnie z biblioteki korzysta 12 czytelników. Ich aktywność jest różna, od regularnych odwiedzin do sporadycznych wypożyczeń. Zapraszamy drogich parafian do korzystania z naszej biblioteki.  Prosimy o oddawanie wypożyczonych książek.     Bóg zapłać Pani Wandzie Białkowskiej i Pani Hannie Kowalskiej za prowadzenie z sercem i oddaniem biblioteki.     

 1. Pamiętajmy o życiu i dziele papieża Benedykta XVI. Przed kościołem, za 10 zł, możemy zakupić płytę DVD z filmem pt. „Papież rodem z Bawarii”. Film przybliża życie papieża od dzieciństwa i młodości. Dzięki niemu możemy lepiej poznać Benedykta XVI i zrozumieć relację łączącą go ze św. Janem Pawłem II.
 2. Informujemy, że kondukt pogrzebowy jest możliwy, kiedy odprowadzamy ciało osoby zmarłej z kościoła na cmentarz parafialny. Po pierwszej stacji w kaplicy pogrzebowej udajemy się przed kościół, czekamy na uczestników pogrzebu, po czym następuje wprowadzenie trumny do kościoła i Msza Św. Wyprowadzenie z kościoła i kondukt pieszy odbywa się na cmentarz parafialny. Na cmentarz komunalny udajemy się w kondukcie samochodowym.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę po wieczornej mszy św.
 4. Pani Karolina Zero, dyrygent Chóru św. Cecylii zaprasza panie i mężczyzn do wstąpienia w szeregi ,, śpiewających na Chwałę Bożą’’. Próby w każdy wtorek o godz. 19.00 w salce naprzeciw Kościoła. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.
 • Serdeczne podziękowanie dla kapłanów, delegacji, rodzinie i wszystkim którzy uczestniczyli we mszy św. pogrzebowej naszej mamy i babci śp. Marii Marchlewskiej składa rodzina.
 • Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in.

Czy zwykły katolik może być mistykiem??, Wy jesteście światłością świata., Rzymski kapłan w Gliwicach pochodzący z Torunia. Zachęcamy do zakupu nowego nr Wiara, Patriotyzm i Sztuka na ołtarzach bocznych, z ciekawymi artykułami : Benedykt XVI współprcownik prawdy, Mieli tę samą wizję kościoła Ratzinger i Wojtyła i Niedziela wywodzi się od wyrażenia – nie działać. Bóg zapłać za ofiary

 

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA, 29 stycznia 2023 roku

1. W tym tygodniu we wtorek wspominamy św. Jana Bosko; dzisiaj w parafii w Gwiździnach uroczystość patronalna, główna Msza Św. odpustowa o godz. 11.30; w czwartek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia dodatkowa Msza Św. o godz. 10.00. Kolekta przeznaczona będzie na klasztor klauzurowy Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie.

2. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. W piątek wspomnienie św. Błażeja z błog. gardła o godz. 8.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.30. W sobotę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na Różaniec Łąkowski. Tego dnia ks. Robert, ks. Łukasz i ks. Daniel odwiedzą swoich chorych.

3. W sobotę o godz. 16.00 w salce parafialnej nauka przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych.

4. Pamiętajmy o życiu i dziele papieża Benedykta XVI. Przed kościołem, za 10 zł, możemy zakupić płytę DVD z filmem pt. „Papież rodem z Bawarii”. Film przybliża życie papieża od dzieciństwa i młodości. Dzięki niemu możemy lepiej poznać Benedykta XVI i zrozumieć relację łączącą go ze św. Janem Pawłem II.

5. Informujemy, że kondukt pogrzebowy jest możliwy, kiedy odprowadzamy ciało osoby zmarłej z kościoła na cmentarz parafialny. Po pierwszej stacji w kaplicy pogrzebowej udajemy się przed kościół, czekamy na uczestników pogrzebu, po czym następuje wprowadzenie trumny do kościoła i Msza Św. Wyprowadzenie z kościoła i kondukt pieszy odbywa się na cmentarz parafialny. Na cmentarz komunalny udajemy się w kondukcie samochodowym.

6. Ofiary składane przy żłóbku są przeznaczone na cele misyjne.

7. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika „Niedziela”, w którym przeczytamy m.in. artykuły: „Wszystkie odcienie samotności”, „Starość nie może być samotna”, „Matka ofiarowująca”.

III NIEDZIELA ZWYKŁA, 22 stycznia 2023 roku

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy we wtorek Św. Franciszka Salezego, w środę Nawrócenie św. Pawła Ap., w czwartek św. Bp. Tymoteusza i Tytusa, w sobotę św. Tomasza z Akwinu.
2. Chcemy upamiętnić życie papieża Benedykta XVI, mamy możliwość zakupu płyty DVD pt. Papież rodem z Bawarii – przed kościołem w cenie 10 zł. Zachęcamy do poznawania tak pięknego i wielkiego autorytetu. Film przybliża życie papieża od dzieciństwa i młodości. Aby lepiej zrozumieć co Łączy Benedykta XVI z poprzednikiem św. Janem Pawłem II .
3. Informujemy wszystkich parafian, że kondukt pogrzebowy z ciałem zmarłego będzie możliwy w drodze kiedy odprowadzać będziemy ciało na cmentarz. Po pierwszej stacji w Kaplicy pogrzebowej udajemy się samochodami pod Kościół, czekamy za wszystkimi uczestnikami ceremonii pogrzebowej, wprowadzenie ciała, Msza św., wyprowadzenie i dopiero kondukt pieszy na cmentarz parafialny. Na cmentarz komunalny zarówno z kaplicy przy ul. Parkowej jak i z kościoła na cmentarz poruszamy się samochodami.
4. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Franciszki Truszczyńskiej: rodzinie, znajomym, opiekunom składa siostra.
5. Ofiary składane przy żłóbku są przeznaczone na cele misyjne.
6. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. Nie odrywajmy wiary od codzienności, Krzewienie wiary czyli co??, Dlaczego chrzest to nasze drugie narodzenie?? Pod chórem nowy nr gazetki Łąkowska Pani – Bóg zapłać za ofiary
Niedziela, 22 stycznia 2023r., od godz. 15.00 – NML, Narutowicza, Zatorze, Magnoliowa, Konwaliowa , Storczykowa, Żwirki i Wigóry 2A
Poniedziałek, 23 stycznia od 15.30 Kolęda dodatkowa wszystkie zgłoszenia
Biuro parafialne w czasie kolęd czynne w godzinach porannych od 9.00 do 10.00

II NIEDZIELA ZWYKŁA, 15 stycznia 2022 roku

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: od 18 do 25 stycznia trwamy w Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan; we wtorek św. Antoniego, w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, w sobotę św. Agnieszki.
2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.
3. Ofiary składane przy żłóbku są przeznaczone na cele misyjne.
4. Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim zaprasza w niedzielę 15 stycznia o godz. 15.00 do Kinoteatru Harmonia na Muzyczną Opowieść Wigilijną w wykonaniu solistów Mini Studia Piosenki działającego przy MCK. Wstęp jest wolny, więc zachęcamy wszystkich do podtrzymania tej najpiękniejszej polskiej tradycji wspólnego kolędowania.
5. Burmistrz N.M.L Pan Józef Blank serdecznie zaprasza na uroczystość 103 rocznicy Powrotu NML do Polski , który odbędzie się 19 stycznia na Rynku Nowomiejskim o godz.12.00
6. Burmistrz NML Pan Józef Blank wraz z Panem Starostą Panem Andrzejem Ochlakiem zapraszają na otwarcie zrewitalizowanego Rynku 20 stycznia o 13.30 i do kinoteatru Harmonia na 13.45 film o przebiegu rewitalizacji rynku, przemowy i koncert noworoczny.
7. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. Kilka słów o modlitwie w świetle Ewangelii, Gdy umiera papież, Człowiek człowiekowi darem.
8. Plan Kolęd na nadchodzący Tydzień:
Niedziela, 15 stycznia 2023r., od godz. 15.00 – NML, ul. Kolejowa i Łąki Bratiańskie 27-29), Podleśna, Grunwaldzka 11a, 11b, 11c
Poniedziałek, 16 stycznia 2023r., od godz. 15.30 – Kamionki, Zbożowa, Kłosowa, Rolna, i Parkowa, Kopernika
Wtorek, 17 stycznia 2023r., od godz. 15.30 – NML, ul. Chrobrego, Warneńczyka, Jagiełły, Sadowa
Środa, 18 stycznia 2023r., od godz. 15.30 – ul. Działyńskich, Szkolna, Kościuszki, Sienkiewicza,
Czwartek, 19 stycznia 2023r., od godz. 15.30 – NML, ul. 3 Maja, Okólna, Kościelna, Wąska, Wodna,
Piątek, 20 stycznia 2023r., od godz. 15.30 – NML, Mickiewicza, Waryńskiego, Daszyńskiego, Norwida
Sobota, 21 stycznia 2023r., od godz. 11.00 – NML, ul. Rynek, 7 Grudnia, Kazimierza Wielkiego, 19 Stycznia, Nad Drwęcą ,Wjazdowa, Boczna, Ogrodowa,
Niedziela, 22 stycznia 2023r., od godz. 15.00 – NML, Narutowicza, Zatorze, Magnoliowa, Konwaliowa , Storczykowa, Żwirki i Wigóry 2A
Poniedziałek, 23 stycznia od 15.30 Kolęda dodatkowa wszystkie zgłoszenia
Biuro parafialne w czasie kolęd czynne w godzinach porannych od 9.00 do 10.00

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 8 stycznia

 

  1. W tym tygodniu rozpoczynamy czas zwykły, kolor szat zielony, lecz w tradycji polskiej kolędy śpiewamy do 2 lutego.

  1. Dziękujemy Panu Andrzejewskiemu za przygotowanie piątkowego Marszu Trzech Króli, a parafianom za liczny udział w tym wydarzeniu.

  1. Ofiary składane przy żłóbku są przeznaczone na cele misyjne.

  1. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Artura Sobaszkiewicza, Ks. Łukaszowi, kapłanom, rodzinie, sąsiadom, znajomym i wszystkim uczestnikom pogrzebu, zakładowi pogrzebowemu składa rodzina.

  1. Rodzina śp. Kingi Sabik – Józefowicz serdecznie dziękuje za odprawioną mszę św. pogrzebową, wszystkim za udział w ostatniej drodze na cmentarz oraz za złożone wieńce i kwiaty. dziękuje, mąż i rodzice.

  1. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela w którym przeczytamy: Najważniejszy sakrament, I ślubuję ci , aż do śmierci, Chrzcielne zwyczaje, Po co chrzcić dziecko?

  1. Plan kolęd na nadchodzący tydzień:

Niedziela 8 stycznia 2023r. od godz. 15.00 – NML, ul. Broniewskiego, Lipowa, Świerkowa,  Jodłowa,  Jesionowa, Modrzewiowa, Podgórna, Grabowa, Wiązowa, Głogowa, Brzozowa

Poniedziałek, 9 stycznia 2023r., od godz. 15.30 – NML, ul. Wojska Polskiego, Długa, Cicha, Krótka, Kwiatowa,

Wtorek, 10 stycznia 2023r., od godz. 15.30  – NML, ul. Kornatki, Słoneczna, Mała Nawra,

 Środa, 11 Stycznia 2023r., od godz. 15:30 NML, ul. Tysiąclecia- bloki 1,1a, 3a, 3b, 3c, 3d, Grunwaldzka 8,10,12, 12a, 12b, 14, 14a

Czwartek 12 stycznia 2023r., od godz. 15.30 –NML, ul. Tysiąclecia – bloki 21a, 23, 25, 27, 29, 31a

Piątek, 13 stycznia 2023r., od godz. 15.30 –  NML, Tysiąclecia 31b,  Grunwaldzka 20, 20a, 24, 24a, 42 i 42a

Sobota, 14 stycznia 2023r., od godz. 11:00 – NML, ul Targowa, Tysiąclecia parzyste i nieparzyste, Grunwaldzka parzyste i nieparzyste ( z wyjątkiem nr 8, nr 93)

Niedziela, 15 stycznia 2023r., od godz. 15.00 – NML, ul. Kolejowa i Łąki Bratiańskie 27-29), Podleśna,  Grunwaldzka 11a, 11b, 11c

NARODZENIE PAŃSKIE, 25 grudnia

 

  1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych świąt, pokoju serca oraz opieki Bożej Dzieciny. Jutro drugie święto Bożego Narodzenia. Tego dnia wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte w porządku niedzielnym a kolekta przeznaczona na katedrę w Toruniu. We wtorek św. Jana i Ewangelisty, w środę św. Młodzianków męczenników,

  1. W piątek obchodzić będziemy święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. Na każdej Mszy świętej będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

  1. Dziś i jutro (25.12 i 26.12) po Mszy św. o 11.30 zapraszamy dzieci na katechezy przy żłóbku

  1. Ofiary składane przy żłobku są przeznaczone na cele misyjne.

  1. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Andrzeja Lendziona rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom i uczestnikom pogrzebu składa żona z rodziną.

  1. Podziękowanie za modlitwę i udział w pogrzebie śp. Danuty Trzcińskiej: rodzinie, sąsiadom, znajomym, ks. proboszczowi i ks. Danielowi , zakładowi pogrzebowemu za przeprowadzenie nas przez ten trudny czas składają siostry i bracia z rodzinami.

  1. Polecamy świąteczny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela w którym przeczytamy Radość wszelkiego stworzenia, Dlaczego Bóg stał się człowiekiem, Tęsknię za Polską. Na ołtarzach bocznych świąteczny numer czasopisma Wiara, Patriotyzm i Sztuka, Pod chórem nowy numer gazetki Łąkowska Pani. Bóg zapłać za złożone ofiary.

  1. W tym tygodniu rozpoczynamy czas wizyt duszpasterskich:

Wtorek, 27 grudnia 2022r., od godz. 11,00– Mszanowo, przy Drwęcy – ul. od Piastowskiej do Mszanowa, ul. Mszanowska, Łąki Bratiańskie (bez nr-ów 27-29) Klasztorna, Iławska, Wybudowania pod Nowy Dwór, ul. Grunwaldzka 93

Środa 28  grudnia 2022r., od godz. 11.00 – Pacółtowo z wybudowaniami (bez ul. Łąkowej), Lipowiec z wybudowaniami

Czwartek 29 grudnia 2022r., od godz. 11.00 – Nawra, Nawra – Ustronie,   NML, ul. Międzygórze, Przy Stoku, Na Wzgórzu, Kamionka wieś, ul. Żwirki i Wigury

Piątek 30 grudnia 2022r., od godz. 11.00 – Marzęcice z wybudowaniami.

Prosimy o pojazdy w wyżej wymienionych terminach. Plan kolęd zamieszczony jest również na stronie internetowej naszej parafii. Ofiary kolędowe przeznaczymy na nasz „wkład własny” do projektów konserwatorskich. Kapłani przeznaczą 2/3 ofiar parafialnych na ten cel. Podobnie na ten cel przeznaczone będą kolekty świąteczne i noworoczne.    

10. Dnia 6 stycznia 2023 r. o godzinie 16.00 odbędzie się w naszej bazylice koncert Świąteczny w Wykonaniu chórów : Cantamus pod dyrygenturą Pani Iwony Mrozińskiej, chóru św. Cecyli pod dyrygenturą Pani Karoliny Zero, Scholii Parafialnej prowadzonej przez Panią Karolinę Niedzwiedzińską i Ks. Roberta, chór Canzonetta Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Bairda  z Iławy, wystąpią wykonawcy Pan Mirosław Deredas z synem Mateuszem,  i z anielskim głosem młoda wykonawczyni Aleksandra Jaroszewska ze Szkoły Muzycznej w N.M.L.

 

  1. Życzenia Księdza Biskupa…

IV NIEDZIELA ADWENTU, 18 grudnia

 

  1. Roraty w naszej bazylice dla dorosłych do soboty o godz. 6.15; dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00.

  1. Przyjęliśmy od naszych harcerzy światełko betlejemskie. Przez całą dzisiejszą niedzielę będzie można odpalać własne świece. Zachęcamy do tego, aby zabrać do swoich domów płomień zapalony w Grocie Narodzenia w Betlejem

  1. Przedświąteczna spowiedź w naszej parafii odbędzie się w piątek 23 grudnia od godz. 8.00 do 18.  Księża będą pełnili dyżur przez cały dzień dla rozbicia dużej liczebności osób, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

  1. Również w piątek – 23 grudnia – od godziny 9.00 odwiedzimy chorych, których prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

  1. U Pana Kościelnego przed kościołem będzie można nabyć opłatek na stół wigilijny, w który prosimy zaopatrywać się za dobrowolną ofiarą.

  1. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.00. Pasterka o godz. 24.00. Jest to jedyna Msza święta w roku o północy. Wszystkie inne Msze święte są wigilijne. W niedzielę (25.12.) uroczystość Narodzenia Pańskiego i w poniedziałek drugie święto Bożego Narodzenia.

  1. Starosta Nowomiejski serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Nowomiejskiego na 12 Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 18 grudnia 2022 r. na Rynku Miejskim w godz. od 9-14.00. Ideą Jarmarku jest promocja lokalnej kultury i  przedsiębiorczości Powiatu Nowomiejskiego.

  1. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela w której przeczytamy :   Gdy obojętni domagają się sakramentów, Młodzi chcą pojechać na Światowe Dni Młodzieży, Sztuka stawiania granic.   Na ołtarzach Bocznych Wiara Patriotyzm i Sztuka, Bóg zapłać za ofiary.

  1. Program kolędy na tydzień po świętach od 27 grudnia, który możemy znaleźć na stronie parafii i facebooku .

III NIEDZIELA ADWENTU, 11 grudnia

 

  1. Dziękujemy O. Stanisławowi Lasocie za wygłoszenie do nas rekolekcji adwentowych  – Niech MBŁ otacza opieką każdego dnia. Bóg zapłać.

  1. Roraty w naszej bazylice dla dorosłych soboty o godz. 6.15; dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00.

  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy we wtorek św. Łucji, w środę św. Jana od Krzyża,

  1. Przedświąteczna spowiedź w naszej parafii odbędzie się w piątek 23 grudnia od godz. 8.00 do 18. Księża będą pełnili dyżur przez cały dzień dla rozbicia dużej liczebności osób, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

  1. Również w piątek – 23 grudnia – od godziny 9.00 odwiedzimy chorych, których prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

  1. Przed kościołem można nabywać wigilijne świece Caritas w cenie 10 zł

  1. U Pana Kościelnego przed kościołem będzie można nabyć opłatek na stół wigilijny, w który prosimy zaopatrywać się za dobrowolną ofiarą.

  1. Starosta Nowomiejski serdecznie zapraszamy mieszkańców Powiatu Nowomiejskiego na 12 Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 18 grudnia 2022 r. na Rynku Miejskim w godz. od 9-14.00. Ideą Jarmarku jest promocja lokalnej kultury i przedsiębiorczości Powiatu Nowomiejskiego. Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w NML.

  1. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów dziękuje wiernym oraz duszpasterzom z parafii za przekazanie 55 g srebrnego złomu i 2,1 kg Dobrych monet. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę studni głębinowych w Czadzie.

  1. Zbiórka dla ministrantów w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

  1. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Henryka Taranowskiego rodzinie, znajomym sąsiadom, księdzu, zakładowi pogrzebowemu składa syn Tadeusz z zoną.

  1. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Genowefy Sebunii , rodzinie, znajomym, sąsiadom składa córka.

  1. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy : Kalwaria nawróceń, Wybrać miłość, Ks. Franciszek Blachnicki – poruszył polską młodzież.