Życzenia Bożonarodzeniowe 2020

„A oto Ja jestem wami przez wszystkie dni do skończenia świata „ (Mt 28,20b).Od czasu Jezusowej Paschy celebrujemy tę OBECNOŚĆ Wcielonego Boga w domach, w kościele i zawsze we wspólnocie wiary (gdzie dwóch lub trzech…)! Czyż Jezus nie jest z nami we Wieczerzy Wigilijnej? Czyż brakuje Go w śpiewanych kolędach? Czyż nie jest w Tajemnicy Mszy Św.? Tak  mocno przeżywamy i zawsze jesteśmy na Pasterce?! MY PO PROSTU TĘ OBECNOŚĆ KOCHAMY!!!

Obyśmy się nie pysznili jak Piotr, który jednak zaparł się Mistrza (ochrzczeni oponęci,rewolucjoniści…). Obyśmy nie myśleli jak Niewierny Tomasz (roznoszący pandemię…-nie uwierzę!),  albo Zacheusz z Jerycha wlazł na sykomorę (z ukrycia…),czy Nikodem (nocą przychodzący do Jezusa…)

W TEJ MIŁOŚCI… potrzebujemy Prawdy (Józef,  Maryja, Aniołowie…), potrzebujemy Prostoty( Pastuszkowie, Trzej Królowie…), potrzebujemy Tradycji  i gestów, znaków (cała historia Kościoła…). W Tej Miłości zanurzamy siebie z całą „ coronawirusową oczywistością”  i prosimy Nowonarodzonego : „podnieś Rękę Boże Dziecię…”

x.zbyszek