NARODZENIE PAŃSKIE, 25 grudnia

  1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych świąt, pokoju serca oraz opieki Bożej Dzieciny. Jutro drugie święto Bożego Narodzenia. Tego dnia wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte w porządku niedzielnym a kolekta przeznaczona na katedrę w Toruniu. We wtorek św. Jana i Ewangelisty, w środę św. Młodzianków męczenników,
  2. W piątek obchodzić będziemy święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. Na każdej Mszy świętej będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  3. Dziś i jutro (25.12 i 26.12) po Mszy św. o 11.30 zapraszamy dzieci na katechezy przy żłóbku
  4. Ofiary składane przy żłobku są przeznaczone na cele misyjne.
  5. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Andrzeja Lendziona rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom i uczestnikom pogrzebu składa żona z rodziną.
  6. Podziękowanie za modlitwę i udział w pogrzebie śp. Danuty Trzcińskiej: rodzinie, sąsiadom, znajomym, ks. proboszczowi i ks. Danielowi , zakładowi pogrzebowemu za przeprowadzenie nas przez ten trudny czas składają siostry i bracia z rodzinami.
  7. Polecamy świąteczny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela w którym przeczytamy Radość wszelkiego stworzenia, Dlaczego Bóg stał się człowiekiem, Tęsknię za Polską. Na ołtarzach bocznych świąteczny numer czasopisma Wiara, Patriotyzm i Sztuka, Pod chórem nowy numer gazetki Łąkowska Pani. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  8. W tym tygodniu rozpoczynamy czas wizyt duszpasterskich:

Wtorek, 27 grudnia 2022r., od godz. 11,00– Mszanowo, przy Drwęcy – ul. od Piastowskiej do Mszanowa, ul. Mszanowska, Łąki Bratiańskie (bez nr-ów 27-29) Klasztorna, Iławska, Wybudowania pod Nowy Dwór, ul. Grunwaldzka 93

Środa 28  grudnia 2022r., od godz. 11.00 – Pacółtowo z wybudowaniami (bez ul. Łąkowej), Lipowiec z wybudowaniami

Czwartek 29 grudnia 2022r., od godz. 11.00 – Nawra, Nawra – Ustronie,   NML, ul. Międzygórze, Przy Stoku, Na Wzgórzu, Kamionka wieś, ul. Żwirki i Wigury

Piątek 30 grudnia 2022r., od godz. 11.00 – Marzęcice z wybudowaniami.

Prosimy o pojazdy w wyżej wymienionych terminach. Plan kolęd zamieszczony jest również na stronie internetowej naszej parafii. Ofiary kolędowe przeznaczymy na nasz „wkład własny” do projektów konserwatorskich. Kapłani przeznaczą 2/3 ofiar parafialnych na ten cel. Podobnie na ten cel przeznaczone będą kolekty świąteczne i noworoczne.    

10. Dnia 6 stycznia 2023 r. o godzinie 16.00 odbędzie się w naszej bazylice koncert Świąteczny w Wykonaniu chórów : Cantamus pod dyrygenturą Pani Iwony Mrozińskiej, chóru św. Cecyli pod dyrygenturą Pani Karoliny Zero, Scholii Parafialnej prowadzonej przez Panią Karolinę Niedzwiedzińską i Ks. Roberta, chór Canzonetta Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Bairda  z Iławy, wystąpią wykonawcy Pan Mirosław Deredas z synem Mateuszem,  i z anielskim głosem młoda wykonawczyni Aleksandra Jaroszewska ze Szkoły Muzycznej w N.M.L.

  1. Życzenia Księdza Biskupa…