IV NIEDZIELA ADWENTU, 18 grudnia

  1. Roraty w naszej bazylice dla dorosłych do soboty o godz. 6.15; dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00.
  2. Przyjęliśmy od naszych harcerzy światełko betlejemskie. Przez całą dzisiejszą niedzielę będzie można odpalać własne świece. Zachęcamy do tego, aby zabrać do swoich domów płomień zapalony w Grocie Narodzenia w Betlejem
  3. Przedświąteczna spowiedź w naszej parafii odbędzie się w piątek 23 grudnia od godz. 8.00 do 18.  Księża będą pełnili dyżur przez cały dzień dla rozbicia dużej liczebności osób, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  4. Również w piątek – 23 grudnia – od godziny 9.00 odwiedzimy chorych, których prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.
  5. U Pana Kościelnego przed kościołem będzie można nabyć opłatek na stół wigilijny, w który prosimy zaopatrywać się za dobrowolną ofiarą.
  6. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.00. Pasterka o godz. 24.00. Jest to jedyna Msza święta w roku o północy. Wszystkie inne Msze święte są wigilijne. W niedzielę (25.12.) uroczystość Narodzenia Pańskiego i w poniedziałek drugie święto Bożego Narodzenia.
  7. Starosta Nowomiejski serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Nowomiejskiego na 12 Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 18 grudnia 2022 r. na Rynku Miejskim w godz. od 9-14.00. Ideą Jarmarku jest promocja lokalnej kultury i  przedsiębiorczości Powiatu Nowomiejskiego.
  8. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela w której przeczytamy :   Gdy obojętni domagają się sakramentów, Młodzi chcą pojechać na Światowe Dni Młodzieży, Sztuka stawiania granic.   Na ołtarzach Bocznych Wiara Patriotyzm i Sztuka, Bóg zapłać za ofiary.
  9. Program kolędy na tydzień po świętach od 27 grudnia, który możemy znaleźć na stronie parafii i facebooku . Plan jest następujądy :