III NIEDZIELA ADWENTU, 11 grudnia

 1. Dziękujemy O. Stanisławowi Lasocie za wygłoszenie do nas rekolekcji adwentowych  – Niech MBŁ otacza opieką każdego dnia. Bóg zapłać.
 2. Roraty w naszej bazylice dla dorosłych soboty o godz. 6.15; dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00.
 3. W tym tygodniu obchodzić będziemy we wtorek św. Łucji, w środę św. Jana od Krzyża,
 4. Przedświąteczna spowiedź w naszej parafii odbędzie się w piątek 23 grudnia od godz. 8.00 do 18. Księża będą pełnili dyżur przez cały dzień dla rozbicia dużej liczebności osób, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. Również w piątek – 23 grudnia – od godziny 9.00 odwiedzimy chorych, których prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.
 6. Przed kościołem można nabywać wigilijne świece Caritas w cenie 10 zł
 7. U Pana Kościelnego przed kościołem będzie można nabyć opłatek na stół wigilijny, w który prosimy zaopatrywać się za dobrowolną ofiarą.
 8. Starosta Nowomiejski serdecznie zapraszamy mieszkańców Powiatu Nowomiejskiego na 12 Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 18 grudnia 2022 r. na Rynku Miejskim w godz. od 9-14.00. Ideą Jarmarku jest promocja lokalnej kultury i przedsiębiorczości Powiatu Nowomiejskiego. Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w NML.
 9. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów dziękuje wiernym oraz duszpasterzom z parafii za przekazanie 55 g srebrnego złomu i 2,1 kg Dobrych monet. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę studni głębinowych w Czadzie.
 10. Zbiórka dla ministrantów w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 11. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Henryka Taranowskiego rodzinie, znajomym sąsiadom, księdzu, zakładowi pogrzebowemu składa syn Tadeusz z zoną.
 12. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Genowefy Sebunii , rodzinie, znajomym, sąsiadom składa córka.
 13. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy : Kalwaria nawróceń, Wybrać miłość, Ks. Franciszek Blachnicki – poruszył polską młodzież.