Finał akcji „Polak z sercem dla pokoju”

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, wraz z SP nr 3 i Parafią pw. św. Tomasza brała udział w akcji charytatywnej dla Ukrainy: „Polak z sercem dla pokoju” organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polsce i Caritas Archidiecezji Lwowskiej.

Nowomiejska młodzież i nauczyciele przez kilka tygodni zbierali dary materialne w szkołach i przed kościołem. Szczególnym zaangażowaniem wykazali się członkowie szkolnego koła PCK z SP nr 2 i nowomiejskiego KSM-u. Zebraliśmy prawie tonę darów, które po spakowaniu przewieźliśmy do centrum KSM-u w Broku, skąd w sobotę (2.04) zostały przetransportowane do Lwowa w Ukrainie. Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom!

Serdeczne podziękowania dla: Rodziców naszych uczniów, parafian, Ks. Proboszcza Zbigniewa Markowskiego, Pana Dyrektora Zbigniewa Domżalskiego, Pana Marcina Brodzika i kajakolandia.pl (❤️ za busa). Brawa dla P. Marty Marchwickiej, Justyny Pajewskiej, Magdaleny Grabowskiej, Małgorzaty Głowackiej, Edyty Rogozińskiej, Anetty Gosik-Suchockiej, Anety Stempki, Grzegorza Deredasa, Sylwii Cieszyńskiej, Marleny Jaroszek, Pauliny Brodzik, ks. Łukasza, ks. Roberta i ks. Michała.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: https://www.youtube.com/watch?v=YBn3uCidK8o